REEGLID

Võistluste juhend 1999-2004 sünniaastatele:

basketball1 1999-2004 vanuseklassides on mänguaja pikkuseks 4×8 minutit ja vabavisete ajal aeg seisab, viimane veerandaeg mängitakse „puhast“ mänguaega.

basketball1 Vaheaja pikkuseks veerandaegade vahel on 1 minut.

basketball1 Mõlemal võistkonnal on üks Time -Out esimesel poolajal ja kaks Time-Out´i teisel poolajal.

basketball1 Kui mängus on rohkem kui 30 punktiline vahe, tuleb korvi visanud võistkonnal alustada kaitsmist oma väljaku poolelt.

basketball1 Meeskonnavead täituvad 5 veast igal veerandajal, peale mida järgnevad vabavisked.

basketball1 Kui mängu normaalaeg jääb viiki tuleb lisaaeg, mida mängitakse ”äkksurma”-põhimõttel .

basketball1 Lisaaega alustatakse hüppepalliga.

Võistluste juhend 2005-2008 sünniaastatele:

basketball1 2005-2008 vanuseklassides on mänguaja pikkuseks 2×15 minutit, teise poolaja kaks  viimast minutit on „puhas“ mänguaeg.

basketball1 Vaheaeg on üks  minut.

basketball1 2005-2008 vanuseklassides on kohustuseks mängida mees-mees kaitset.

basketball1 2007-2008 sündinud lastel on kohustus alustada kaitsmist poolest väljakust.

basketball1 Mõlemal võistkonnal on kasutada poolajal 1 minutiline mõtlemisaeg.

basketball1 Meeskonnavead täituvad 6  veast mõlemal poolajal, peale mida järgnevad vabavisked.

basketball1 Kui mängu normaalaeg jääb viiki tuleb lisaaeg, mida mängitakse ”äkksurma”-põhimõttel.

Võistluste juhend firmad/harrastajad:

basketball1 Firmad/Harrastajad vanuseklassides on mänguaja pikkuseks 4×8 minutit ja vabavisete ajal aeg seisab, viimane veerandaeg mängitakse „puhast“ mänguaega.

basketball1 Kui mängu normaalaeg jääb viiki tuleb lisaaeg (2.min). Juhul kui peale lisaaega on seis endiselt viigis, kasutatakse ”äkksurma”-põhimõtet.